Veřejná debata o budoucím využití areálu na Lerchově 17-3-2016

17.03.2016 23:32
Ve čtvrtek 17.3.2016 uspořádala radnice Brno-střed veřejné setkání s místními obyvateli na téma budoucího využití bývalého vojenského areálu na Lerchově. V jeho facilitovaném průběhu měli lidé nejdříve říci, co by si v areálu dokázali představit, resp. co jim chybí. Nápadů se sešlo více jak 40 ! Následně se mohli lidé vyjádřit, co který nápad má za pozitiva nebo negativa, a na závěr měli možnost dát až 5 plusových a 3 minusové body té možnosti, kterou si přeji nebo naopak ne.
 
Rozhodně nejvíce hlasů získalo komunitní centrum (vlastně využití pro místní obyvatele, aby se měli kde potkávat), volnočasové centrum (pobočka Lužánek, DDM Helceletova apod.) a přání zachovat veřejný prostor s funkcí náměstí. Nemálo hlasů se vyslovilo pro to, aby se Brněnce udělala řádná konkurence, nebo aby vzniklo zdravotnické středisko, pošta či veřejné WC.
 
Naopak nejvíce negativních hlasů získalo využití na byty – doufáme, že to kompetentní osoby (ostatně všechny strany současné koalice na Brno-středu na předvolební otázku OSMČ, zda budou respektovat předchozí anketu Brno-střed, kde byty získaly jen čtvrtinovou podporu, odpověděly ano - přesto třeba radní Bořecký za ANO2011 - ačkoli ve čtvrti vůbec nebydlí - dal své hlasy bytům) konečně vezmou v potaz a budou se tímto názorem lidí řídit a nebudou nám chtít do tohoto posledního unikátního prostoru ve čtvrti cpát přesně to, co je všude okolo, zatímco to, co chybí, budou zanedbávat.
 
Krátká reportáž České televize:
 
 
Článek z Rovnosti (18.3.2016) najdete ZDE.

Fotogalerii z akce najdete ZDE.
Zpět