Kauza exstarostky Hrubé byla odročena, soud vyslechne i primátora - idnes.cz 27.1.2009

14.02.2009 15:56

 

Kauza exstarostky Hrubé byla odročena, soud vyslechne i primátora

velikost textu:
27. ledna 2009  7:00,  aktualizováno 11:29
Bývalá starostka největší městské části Brno-střed Dagmar Hrubá (ODS) stanula před soudem. Obžaloba ji viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele, když podepsala sporné smlouvy o stavbě polyfunkčního domu Wilson na Kraví hoře v Brně. "Nikdy jsem neudělala nic proti Masarykově čtvrti," řekla však Hrubá.
Dagmar Hrubáfoto: Monika Tomášková, MF DNES

Dagmar Hrubá

Hrubá odkazovala na to, že smlouvu před ní schválilo několik útvarů úřadu, včetně celé rady městské části Brno-střed.

Soud vyslechl jen dva ze tří předvolaných svědků: šéf společnosti Wilson Properity, která měla podle sporných smluv na Kraví hoře stavět, se totiž nedostavil.

Příště přijde i primátor Onderka

Radovan Novotný na demonstraci 1. Máje 2007Bývalý tajemník Brna-střed Radovan Novotný i šéf majetkového odboru Igor Viščor soudu, státnímu zástupci a obhájcům vysvětlovali postup, jakým se špatně formulované smlouvy dostaly až na stůl exstarostce Dagmar Hrubé.

Primátor Brna Roman Onderka navšívil Úrazovou nemocniciSoudce odročil jednání na březen. V návrhu na předvolání dalších svědků je mimo jiné i primátor Roman Onderka.
 

Hrubé hrozí až desetileté vězení. A kdyby soud prokázal úmyslné zneužití pravomocí, musela by zaplatit vzniklou škodu, tedy deset milionů korun, které město zaplatilo jako pokutu ministerstvu obrany.

"O tom, jak bych to zvládla, jsem neuvažovala. A ani nechci. Věřím ve spravedlnost," řekla Hrubá. - čtěte Kvůli kauze Wilson soud předvolal tři svědky

Zpět