DPMB: Prodloužení autobusu k NC Královo Pole nebude

04.11.2019 19:00

Při infomování o naší snaze o zřízení přechodu pro chodce na Mučednické u VŠ kolejí jste projevili zájem i o opětovné prodloužení autobusu k NC Královo Pole.

ZDE je dnešní (negativní) odpověď DPMB (kde jen opravíme, že v minulosti opravdu autobus k NC jezdil, jen pod jiným číslem) - můžete přestupovat, proto není prodloužení třeba:
 

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz k provozu městské hromadné dopravy v Brně.

Prodloužení trasy linky 68 z původní blokové smyčky u zastávky Klusáčkova na Šumavskou bylo realizováno na základě četných připomínek na možnost návaznosti na páteřní tramvajové linky 1 a 6 jak ve směru do Králova Pole a Řečkovic, tak i v opačném směru do centra města. S tím souvisí i předpokládané větší využití této linky, kvůli čemuž došlo i ke zkrácení intervalu ve špičkách z 15 na 10 minut a prodloužení většího počtu spojů z náměstí Míru přes Vaňkovo náměstí do Pisárek.

Samozřejmě jsme uvažovali i o možnosti ukončení této linky u nákupního centra Královo Pole, nicméně v konkrétních parametrech jednotlivých linek (trasa, intervaly mezi spoji, typy vozidel, provozní doby atd.) jsme vázáni zadáním ze strany objednavatele rozsahu MHD, kterým je Statutární město Brno. A jelikož již nyní k nákupnímu centru Královo Pole zajíždí po celý provozní den linka 67 ve velmi přijatelném intervalu (10 -15 minut v pracovních dnech a 20 minut o víkendech), na kterou lze přestoupit z linky 68 na zastávce Štefánikova, a dále při vhodném naplánování cesty v pracovních dnech lze využít přestupu na spoje linky 81 v zastávce Klusáčkova, nepovažujeme proto za nezbytné linku 68 prodloužit o tento další úsek, což by znamenalo vynaložení dalších vícenákladů na její provoz, přičemž se nejedná o klasickou základní dopravní obslužnost území, nýbrž o obsluhu komerčního areálu. Reálnou variantou tak zůstává možnost spolufinancování provozu této linky v daném prodloužení přímo nákupním centrem, které jsme za tímto účelem oslovili, nicméně aktuálně tato záležitost není považována ze strany NC Královo Pole za prioritní. Jen si dovolíme upřesnit, že linka 68 dosud nikdy k Nákupnímu centru Královo Pole nezajížděla, a tudíž nemohla v této konkrétní trase ani „úspěšně fungovat“.

Věříme, že uvedené skutečnosti přijmete s pochopením, a přejeme Vám příjemné cestování s Dopravním podnikem města Brna, a.s.

Pavel Musílek

Odbor přípravy provozu

Dopravní podnik města Brna, a.s.

Hlinky 151, 656 46 Brno

E-mail: pmusilek@dpmb.cz

 

Zpět