Náměstek Kotzian tvrdí, že díky zrušení linky 51 stoupl o 25% počet cestujích v náhradní lince Barvičova - Medlák. Co vy na to?

14.03.2013 18:56

Vybíráme z článku Brno vyhodnotí změny v MHD, problémy chce řešit drobnými úpravami

MFDnes 14.3.2013

 

Hromadná doprava v Brně prošla na začátku roku velkými změnami. Řada lidí je kritizuje, návratu do původního stavu se však dočkají jen těžko. Město si nyní stav dopravy nechává vyhodnotit a doufá, že všechny případné problémy vyřeší drobné úpravy.

.....

Město si vyhodnotí fungování dopravy

Město si nyní po třech měsících podle Kotziana nechává vyhodnotit, jak úspěšné změny vlastně byly. "Probíhají průzkumy, na kterých se podílejí specialisté na dopravu a terénní pracovníci," přiblížil.

Odborníci se zaměřili na konkrétní linky a oblasti i na to, zda se lidé ze všech městských částí dostanou do centra města - na Českou nebo na hlavní nádraží - maximálně s jedním přestupem. "Není jediná část, kde by to neplatilo," konstatoval náměstek primátora.

Ten z průběžných výsledků hodnocení vyzdvihl i více než čtvrtinový nárůst cestujících na lince 35, která místo linky 51 spojuje Mendlovo náměstí a Masarykovu čtvrť.

Kompletní výsledky průzkumu budou až na konci března. Do té doby nechce náměstek primátora Kotzian spekulovat o tom, zda bude nutné na některých linkách provádět nějaké další úpravy.

Jak však z jeho vyjádření vyplývá, většinu případných problémů by město řešilo nejraději jen drobnými zásahy tak, aby nebylo nutné navyšovat částku, kterou na hromadnou dopravu přispívá.

"To považuji za nejzazší řešení, které je akceptovatelné pouze tehdy, pokud nebude jiné cesty," sdělil Kotzian.

 

Zpět