Co s vojenským areálem v Masarykově čtvrti? Místní se bojí developerů 5+2 dny 8.11.2013

08.11.2013 21:35

BRNO - Zázemí pro neziskovky a volnočasové centrum nebo byty pro seniory a mladé rodiny? Až do konce roku mohou obyvatelé středu Brna hlasovat, jak by si přáli využít bývalý vojenský areál v ulici Lerchova nedaleko náměstí Míru. Někteří ale varují před výstavbou soukromé rezidence.

Bývalý vojenský areál v ulici Lerchova.

Bývalý vojenský areál v ulici Lerchova.
Foto: Zuzana Klementová, 5plus2
 

"Už několik let čekáme, až skončí soudní spory, které se k tomuto areálu váží. Tento čas chceme využít k získání co nejvíce hlasů, proto jsme se anketu rozhodli prodloužit," řekl starosta Brna-středu Libor Šťástka.

Někteří místní se ale obávají, že anketa, která trvá už několik let, má spíše podpořit developerský projekt.

"Ideální by bylo, kdyby tam vzniklo volnočasové centrum, zázemí pro neziskovky i Kraví horu, doplněné prostory pro veřejnou vybavenost a zeleň. Zdá se nám ale, že otázky v anketě jsou formulovány tak, aby nahrávaly výstavbě velkého bytového komplexu," míní Michal Závodský z Občanského sdružení Masarykova čtvrť.

 

Raději klid než obchody

Případná výstavba se nezamlouvá ani dalším místním. "Na jednu stranu by bylo pohodlnější mít tu více obchodů, ale zase by tu nebyl takový klid, kdyby se sem přistěhovali další lidé," uvedla Tereza Šimková, která v anketě podpořila "neziskovou" variantu.

Areál, který městská část získala od ministerstva obrany, se stal předmětem již několika soudních sporů. Město se nyní snaží dostat zpátky desetimilionovou pokutu, kterou ministerstvo požadovalo poté, co byl objekt pronajatý developerské firmě.

Autor: Zuzana Klementová 

https://brno.5plus2.cz/47661/co-s-vojenskym-arealem-v-masarykove-ctvrti-mistni-se-bojideveloperu

Zpět